KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14997251
nr 1499 7251
Palle Svensson
(1911-1991), Sverige
Oljemålning, "Afton". Monogramsignerad samt signerad a tergo. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 19:01:13
100 kr
150 kr
400 kr
500 kr
600 kr
800 kr
Palle Svensson
Läs mer om Palle Svensson